Co zrobić, gdy rachunki za prąd są zawyżone

Otrzymujesz zawyżone rachunki za prąd? Być może przyczyną tego jest źle działający licznik energii lub zły odczyt stanu licznika. Pamiętaj, że masz prawo do złożenia reklamacji.

Jak reklamować rachunek za prąd?

Zbyt wysoki rachunek za prąd to problem wielu odbiorców. Co zrobić, jeśli rachunek jest naszym zdaniem zawyżony? Odbiorca jest o tyle w złym położeniu, że nawet jeśli wina jest po stronie przedsiębiorstwa energetycznego to musi zapłacić ten rachunek. Chyba, że sprawa zostanie wyjaśniona przez terminem płatności danej faktury. Firma energetyczna dopiero po uznaniu reklamacji ma obowiązek skorygowania rachunku. Należy zatem złożyć reklamacje rachunku, a powinna ona oprócz naszych danych osobowych zawierać określenie przedmiotu reklamacji oraz uzasadnienie reklamacji. Odpowiedź od firmy energetycznej powinniśmy otrzymać w ciągu 14 dni, a jeśli ten termin nie zostanie dotrzymany to reklamacja w sposób automatyczny jest uznana.

Jakie są przyczyny zawyżonych rachunków za prąd?

Wysokie rachunki najczęściej są wynikiem błędu ludzkiego. Inkasent, który spisuje stan licznika prądu ma przecież prawo się pomylić. Błąd może popełnić także osoba wystawiająca rachunek. Przyczyną zawyżonych rachunków może także być źle działający licznik. W tym przypadku można złożyć wniosek o badanie licznika. Jeśli potwierdzą się nasze podejrzenia to firma energetyczna zapłaci za badanie i skoryguje rachunek i innym przypadku to wnioskodawca będzie musiał pokryć koszty badania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *