Jak wypowiedzieć umowę na prąd czy gaz?

Jeśli umowa z sprzedawcą energii elektrycznej czy gazu została zawarta poza lokalem przedsiębiorcy, czyli drogą internetową, w domu czy przez telefon to z takiej umowy można zrezygnować w ciągu 14 dni.

 Odstąpienie, rozwiązanie, wypowiedzenie

Rozwiązanie umowy, wypowiedzenie umowy a odstąpienie umowy to pod względem prawnym zapewnie inne pojęcia. Rozwiązanie umowy jest traktowane jako porozumienie stron umowy, z kolei odstąpienie od umowy czy wypowiedzenie umowy to oświadczenie jedynie jednej ze stron umowy.

Umowa poza lokalem przedsiębiorcy

Sprzedawcy energii oferują zawarcie umowy poza swoim lokalem – za pośrednictwem Internetu, poczty tradycyjnej lub w domu odbiorcy. Najwięcej nadużyć związanych z zawarciem umowy notuje się w systemie sprzedaży zwanych „od drzwi do drzwi”. Z tego systemu korzystają przede wszystkim alternatywni sprzedawcy. Przypomnijmy, że w wyniku liberalizacji rynku energii pojawiło się kilkaset spółek, które mają koncesję na obrót energią. Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę po prostu ją dokładnie przeczytaj. Umowę poza lokalem przedsiębiorcy można wypowiedzieć w ciągu 14 dni od dnia podpisania i co istotne nie trzeba podawać powodów wypowiedzenia. Co ważne jeśli sprzedawca nie poinformuje cię o tym prawie to czas odstąpienia od umowy wynosi 12 miesięcy.

Więcej info : http://energiadirect.pl/poradniki/odstapienie-od-umowy-ze-sprzedawca-energii-elektrycznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *