Nadpłata w Tauronie. Co zrobić, aby Tauron zwrócił nadpłatę.

Rachunki prognozowane mogą powodować, że na naszym koncie rozliczeniowym z sprzedawcą energii elektrycznej pojawiają się nadpłaty. Sprzedawca ma obowiązek zwrotu nadpłaty, ale trzeba złożyć stosowny wniosek.

Nadpłata u sprzedawcy energii

Sprzedawcy energii powstałą nadpłatę za pobrany prąd przeważnie w sposób automatyczny zaliczają na poczet kolejnych faktur. Oczywiście jeśli to jest kwota kilku czy kilku złotych nie ma sensu „protestować”. Co innego w przypadku nadpłaty wynoszącej kilkaset złotych. Odbiorca energii może naturalnie zażądać zwrotu nadpłaty nawet jeśli ta wynosi kilka złotych.

Wniosek o zwrot nadpłaty

Nadpłata w Tauronie może zostać wypłacona, ale tylko na wniosek odbiorcy. Co powinien zawierać taki wniosek? Dane osobowe wnioskującego, adres punktu poboru, kwotę nadpłat oraz dyspozycje polecania wypłaty (czyli m.in. numer rachunku bankowego, dane osobowe właściciela rachunku). Na wniosku powinno się znaleźć oświadczenie. Dotyczy ono zaspokojenia przez osobę wnioskującą ewentualnych roszczeń dot. nadpłaty innych osób uprawnionych. Najlepiej wniosek o zwrot nadpłaty pobrać ze strony sprzedawcy. Wypełniony wniosek można wysłać pocztą tradycyjną oraz e-mailem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *