Oferta na prąd od akwizytora

W ostatnich latach zanotowano wzrost oszustw popełnianych przez przedstawicieli handlowych, którzy chodzą po domach. Na co zwracać uwagę jeśli akwizytor proponuje nam tani prąd?

Sprawdź akwizytora

Masz prawo do sprawdzenia, czy dana osoba faktycznie reprezentuje danego sprzedawcę energii elektrycznej. Poproś zatem akwizytora o identyfikator i sprawdź jego tożsamość dzwoniąc na infolinię sprzedawcy.

Przeczytaj umowę

W żadnym przypadku nie podpisuj umowy na sprzedaż prądu, jeśli jej nie przeczytałeś. Każdą umowę oraz wszystkie dołączone do niej załączniki trzeba dokładnie przeczytać. Najlepiej jeśli poprosisz przedstawiciela handlowego, aby zostawił egzemplarz umowy w celu spokojnego zapoznania się z warunkami umowy. Na ewentualne podpisanie umowy umów się na inny dzień. Przedstawiciela poproś o dokładne przedstawienie oferty. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś zapisu umowy zapytaj oto akwizytora. W przypadku podpisania umowy powinieneś otrzymać jeden egzemplarz oraz wzór odstąpienia od umowy.

Wypowiedzenie umowy

Pamiętaj, że każdą umowę zawartą poza lokalem przedsiębiorcy możesz wypowiedzieć w ciągu 14 dni od momentu jej podpisania. Formularz odstąpienia od umowy powinieneś otrzymać razem z egzemplarzem umowy. W terminie 14 dni od dnia podpisania umowy możesz wypowiedzieć umowę bez żadnych konsekwencji – sprzedawca nie ma prawa naliczyć kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy. W wypowiedzeniu nie musisz także podawać przyczyny wypowiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *