Ranking cen prądu

Ostatnio bardzo popularne są różnego rodzaju rankingi. Swoje ma także branża energetyczna. Konsumentów energii oczywiście najbardziej interesuje ranking cen prądu.

Porównywarki cen energii elektrycznej

Na rynku jest kilka porównywarek cen prądu, nie wszystkie jednak prowadzą ranking cen prądu. Ranking prowadzi m.in. EnergiaDirect.pl. Na portalu można znaleźć ranking ofert energetycznych zarówno dla gospodarstwa domowego, jak i firmy. Portal co kwartał dokonuje aktualizacji rankingu, tak aby przedstawiał najlepsze w danym okresie oferty. Ranking przedstawia pięć najlepszych w ocenie portalu ofert energetycznych. Brana pod uwagę jest nie tylko cena kWh, ale i także długość trwania umowy, wysokość opłaty handlowej czy obecność dodatkowych opłat.

Zmiana sprzedawcy energii

Energia elektryczna to towar jak każdy inny zatem mamy prawo zadecydować od kogo go kupimy. Zmiana sprzedawcy prądu to proces tylko z pozoru skomplikowany, w rzeczywistości jednak wystarczy podpisać upoważnienie i nowy sprzedawca załatwia za nas wszelkie formalności. Zmiana nie powoduje żadnych przerw w dostawie prądu, zmianie nie ulega też jakość dostarczanej energii. Przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeanalizuj. Zwróć uwagę na cenę za kilowatogodzinę, czy przez cały okres trwania umowy jest taka sama. Większość sprzedawców co prawda daje gwarancje, że cena nie zmieni się w ciągu trwania umowy, co z jednej strony chroni nas przed podwyżkami, ale co kiedy ceny prądu znacznie spadną? Nie każdy sprzedawca deklaruje, że w takim przypadku obniży stawki za prąd. Niemniej istotne są inne opłaty oraz długość trwania umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *